Freddie i Peter – źródło książka Petera

Peter Freestone – ps. „Phoebe”, ur. 8 stycznia 1955 r. w Surrey w Anglii. Osobisty asystent i przyjaciel Freddiego. Początkowo zatrudniony jako członek obsługi technicznej Queen przy trasie Crazy Tour w 1979 r. Asystentem Freddiego został w 1982 r. i był nim do śmierci wokalisty w 1991 r. Zajmował się sprawami związanymi z życiem codziennym artysty. Zanim zaczął pracę z Queen, zajmował się kostiumami w  Royal Opera House w  Londynie. Tam też w 1979 r. poznał Freddiego, gdy wokalista przygotowywał się do występu charytatywnego z tancerzami Royal Ballet. Peter spędził dzieciństwo w Indiach, gdzie w latach 1961-1966 uczęszczał do szkoły w Oootacamund. Peter po śmierci Freddiego pracował w szpitalu, był też doradcą zespołu The Fuse. Jest autorem (wraz z Davidem Evansem) książki Freddie Mercury. An intimate memoir. Propagator wiedzy o Freddiem i Queen, gość wielu spotkań organizowanych przez fankluby na całym świecie. Obecnie mieszka w Czechach.

Joe Fanelli, Paul Pretner i Freddie

Joe Fanelli – asystent, w późniejszym okresie kucharz. Był osobą, która zawsze wiedziała, gdzie przebywa Freddie.

Freddie, Mary Austin i Graham Hamilton – źródło książka „Freddie Mercury i ja”.

Graham Hamilton – kierowca Freddiego. Po tym jak przestał pracować dla Freddiego (zastąpił go Terry Giddings) był zapraszany na przyjęcia Freddiego, na które przychodził z partnerem Gordonem.

Terry Giddings i Freddie – kwiecień 1991 r. – foto prasowe

Terry Giddings – ochroniarz i kierowca Freddiego po odejściu Hamiltona.

John Reid i Freddie Mercury

John Reid – menadżer zespołu Queen i Eltona Johna.

Jim Beach – menadżer zespołu Queen oraz realizator ostatniej woli Freddiego, współzałożyciel The Mercury Phoenix Trust.

Paul Prenter – ur. w Irlandii, zm. w sierpniu 1991 r. w Londynie. Pseudonim Trixie. W latach 1976-78 prezenter radiowy Downtown Radio. Związany z zespołem Queen od 1975 r. Pracował dla John Reid Enterprises, później już samodzielnie dla Queen Productions (od 1977 r.). Koordynator zespołu Queen na trasach News of the World i Jazz, od 1980 r. osobisty menadżer Freddiego (do trasy The Works). Pozostali muzycy Queen i ludzie z otoczenia Freddiego dostrzegali jego zły wpływ na wokalistę. Mówi się także, że to on jest przyczyną końca kariery Queen w USA już w 1982 r. Był partnerem Freddiego. W maju 1987 r. udzielił wywiadu The Sun (wyd. 4-10 maja) na temat życia osobistego Freddiego, tj.: kochanków, kochanek, AIDS, homoseksualizmu – za wywiad otrzymał 32000 £. Od tego wydarzenia jego kontakt z Freddiem został zerwany. Mimo podejmowanych prób kontaktu i tłumaczenia się, że nie chciał, a prasa go nękała, Freddie nie ponowił kontaktu. Zmarł w wyniku powikłań AIDS.

Misa Watanabe – opiekunka Queen w Japonii. Zajmowała się organizacją czasu zespołu w Japonii, a także podczas prywatnych wizyt Freddiego w tym kraju. Brała udział w przygotowaniu „milionfuntowych wakacji życia”, na które wybrali się Freddie i Jim.

Freddie Mercury i Gordon Atkinson c. 1977/78

dr Frank Gordon Atkinson – zm. 1.03.2013 r. w Royal Free Hospital w Londynie. Ukończył medycynę w 1958 r. w Sheffield (pierwszy stopień chirurgi). Lekarz i przyjaciel Freddiego od 19 stycznia 1976 r. Wystawił akt zgonu po śmierci Freddiego. Praktykę lekarską prowadził przy 22 Woods Mews w Londynie. Przez 50 lat był związany z Rogerem Baileym.

Opracowanie: Dagmara Szymańska i Aleksandra Kazana