Bohemian Rhapsody – film biograficzny o Freddiem i zespole Queen, którego premiera jest zapowiedziana na 25 grudnia 2018 r.

Film ma skupiać się na losach zespołu od drogi na szczyt od momentu wydania albumu A Night at the Opera (1975 r.) zawierającego Bohemian Rhapsody, po finał na stadionie Wembley pod czas koncertu Live Aid w 1985 r.

Sacha Baron Cohen – zdjęcie Jim Smeal/BEI

Pierwsze poważne doniesienia o produkcji filmu o życiu Freddiego sięgają roku 2010, w którym to w rolę wokalisty Queen miał wcielić się Sacha Baron Cohen. Scenarzystą filmu miał być nagradzany Peter Morgan. Wówczas premierę filmu planowano na 2012 r. W 2012 r. jako potencjalnego reżysera Variety podawało reżysera filmu Królowa Stephena Frearsa, zaś dalszymi pracami nad scenariuszem mieli zajmować się Stephen J. Rivele i Christopher Wilkinson. W 2013 r. doszło do rozstania Cohena z muzykami Queen, Brianem i Rogerem, który forsował jako reżyserów najpierw Toma Hoopera, a następnie Davida Finchera (Zaginiona dziewczyna, House of Cards czy The Social Network) oraz chciał filmu o podwyższonej kategorii, zaś muzycy Queen widzieli film dla wszystkich widzów bez ograniczeń wiekowych. W 2014 r. dzięki WikiLeaks wyciekły emaile pomiędzy szefostwem Sony Paramount Pictures, które omawiało trudności przy projekcie sygnowany jako  Untitled Freddie Mercury/Queen Film (aka „Bohemian Rhapsody”) czy wysokość budżetu określanego od 35 milionów $ do 50$ i rentowność produkcji. W szkicu filmu wykorzystano 24 piosenki Queen i 4 solowe Freddiego.

Ben Whishaw – zdjęcie z speakerpedia.com/

Po Cohenie do roli Freddiego przymierzano Bena Whishawa, Rogera miałby grać Johnny Flynn,  a Mary  Gemma Arterton  oraz reżysera Dextera Fletchera (Kompania Braci, Eddie zwany Orłem), którzy pożegnali się z projektem w 2014 r. Plotki głosiły, że nawet Daniel Radcliffe czyli Harry Potter będzie miał rolę w produkcji. Fani widzieli jako odtwórce roli Freddiego nawet Johnny’ego Deppa. W 2015 r. scenarzystą filmu ogłoszono Anthony’ego McCartena. W listopadzie 2016 r. ogłoszono, że rolę Freddiego zagra gwiazdor serialu Mr. Robot, Rami Malek, a film wyreżyseruje Bryan Singer. W sierpniu 2017 r. podano kto zagra pozostałych muzyków Queen w filmie: Ben Hardy – Rogera, Gwilym Lee – Briana i Joe Mazzello – Johna oraz poinformowano, że Allen Leech wystąpi jako Paul Prenter. We wrześniu ogłoszono, że Mary Austin zagra Lucy Boyton, a kochanka Jima Huttona Aaron McCusker.  Pod koniec września ogłoszono kolejne nazwiska aktorów Aidana Gillena i Toma Hollandera, którzy zagrają odpowiednio Johna Reida i Jima Beacha. Pracę na planie do filmu rozpoczęto w lipcu 2017 r. w  Wielkiej Brytanii na terenach lotniska w Bovingdon Airfield pod Londynem. Produkcja będzie trwała od 17 lipca do 20 października 2017 r. (na lotnisku) , przy czym już od września ruszają próby i zdjęcia. W sierpniu reżyser filmu odbył spotkanie z Peterem Freestone’em w Pradze. W drugim tygodniu listopada produkcja przeniosła się na ulicę Londynu (Union Street), który udawał Nowy Jork lat 80.

Galeria zdjęć z IG Bryana Singera

Galeria zdjęć z IG Briana May’a

  • Reżyser filmu: Bryan Singer – amerykański twórca takich obrazów, jak X-MenSuperman: Powrót, Walkiria, serialu Dr House.
  • Scenariusz: Justin Haythe oraz Anthony McCarten oraz w początkowej fazie: Peter Morgan (twórca filmu Królowa), zaś Stephen J. Rivele i Christopher Wilkinson pracowali wspólnie przy filmach Ali, Nixon czy Kopia mistrza. Justin Haythe pracował przy m.in.: Lekarstwo na życie, Jeździec bez głowy, Droga do szczęścia. Anthony McCarten pracował  m.in. przy Teorii wszystkiego.
  • Producenci: Jim Beach (menadżer Queen), Robert de Niro, Graham King, Brian May, Roger Taylor, Bryan Singer.
  • Producent wykonawczy: Arnon Milchan, Denis O’Sullivan, Jane Rosenthal.
  • Scenograf: Aaron Haye
  • Zdjęcia: Newton Thomas  i Sigel
  • Montaż: John Ottman
  • Producent muzyczny: Roger Taylor, Brian May.
  • Produkcja: GK Films, New Regency Pictures, Queen Films Ltd. i Tribeca Productions.

Rami Malek – zdjęcie: Bobby Doherty

Rami Malek jako Freddie – zdjęcie Nick Delaney – © 2017 Twentieth Century Fox Film Corporation. All Rights Reserved

Rami Malek – amerykański aktor pochodzenia egipskiego, występował w serialu Mr. Robot oraz licznych filmach, m.in. w Noc w muzeum, Mistrz, Pacyfik. Na potrzeby filmu o Queen pobiera lekcje śpiewu.

Ben Hardy – zdjęcie Cecile Harris

Ben Hardy – angielski aktor, występował w serialach East Enders i Z pamiętnika położnej oraz filmach m.in.: X-men czy Mary Shelley.

Gwilym Lee – zdjęcie Nick Haddow

Gwilym Lee – angielski aktor, grający głównie w teatrach, występował w serialach Morderstwa w Midsomer czy Bez wytchnienia, Jamestown, a także w filmie Turysta.

Joseph Mazzello – zdjęcie z http://autodo.info/

Joe Mazzello – amerykański aktor, znany z seriali Elementary, Wybrani, Justified: Bez przebaczenia, Pacyfik, Coma oraz filmów G.I. Joe: Odwet, The Social Network, Park Jurajski.

Allen Leech – zdjęcie z imdb.com

Allen Leech – irlandzki aktor, znany z ról w Gra Tajemnic, Downton Abbey , Pakt z mordercą, Od czasu do czasu oraz Legend i Rzym.

Lucy Boynton jako Mary Austin – zdjęcie z QueenOnline.com

Lucy Boynton – amerykańska aktorka urodzona w 1994 r. w Nowym Jorku, grała w takich filmach, jak Młodzi przebojowi czy Zaczarowane baletki. Wystąpiła również remake’u Morderstwa w Orient Ekspressie (premiera listopad 2017 r.) w wydaniu Kennetha Branagha.

Aaron McCusker jako Jim Hutton foto deadline.com/

Aaron McCusker – irlandzki aktor, znany z ról w serialach Fortitude, Dexter,  Shameless czy Castle.

Tom Hollander jako Jim Beach
foto http://www.anothertongue.com/

Tom Hollander – angielski aktor, znany z seriali Tabu, Nocny recepcjonista, Żony i córki czy serii filmów Piratów z Karaibów.

Aidan Gillen jako John Reid
foto Wikipedia

Aidan Gillen – irlandzki aktor, uznany aktor z serialu Gra o Tron czy Prawo ulicy.

Neil Fox-Roberts jako ojciec Mary Austin. Foto Isaac Peral

Neil Fox-Roberts – angielski aktor, głównie znanych z ról teatralnych.

Pozostali aktorzy:

Michael Ballard jako Meat Packer , Johanna Thea jako kelnerka VIP, Ian Jareth Williamson jako Nowojorski klubowicz, Philips Nortey jako menadżer MeatPacker, Ross Green jako krytyk, Israel Ruiz jako gość.

A oto aktorzy już na planie – obejrzyjcie galerię

Zdjęcia: Flynet Pictures.

Galeria zdjęć związanych z filmem z IG fanowskich Ramiego, Queen