Zaśpiewać cudzy utwór tak, by brzmiał, jak własny potrafią tylko najwięksi wokaliści. Zapewne gdyby nie wybitna interpretacja kompozycji In my defence autorzy musicalu Time nie zwróciliby się do Freddiego o zaśpiewanie piosenki tytułowej, napisanej przez Dave’a Clarka i Johna Christie. Tekst, choć niezbyt oryginalny (Rolling Stonesie już w 1974 roku wydali piosenkę Time waits for no-one), robi wrażenie, bo śpiewa go Freddie…

Utwór zarejestrowano w styczniu 1986 roku w legendarnych Abbey Road Studios w Londynie. W nagraniu wzięli udział Mike Moran, gitarzysta Ray Russel, basista Alan Jones i bębniarz Brett Morgan. Freddie oprócz głównego wokalu nagrał także wspólnie ze współautorem piosenki Johnem Christie niezwykle rozbudowane chórki (słyszymy aż 46 ścieżek wokalnych i to zdublowanych!). W boksie Freddie Mercury – The Solo Collection znajdziemy także pozostałe wersje piosenki: instrumentalną i „extended”:

Piosenka Time ukazała się na singlu w maju 1986 roku, niedługo przed tym jak Freddie rozpoczął próby do Magic Tour. Znalazł jednak czas by 22 maja przybyć o 10.00 rano do Dominion Theatre na nagranie teledysku. Ekipa musiała się spieszyć, bowiem o 15.00 zaczynały się już próby do wieczornego przedstawienia (na którym zresztą Freddie został, udając… sprzedawcę lodów).

tekst: Paweł Błędowski